Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie na konkursie Sportowo-Obronnych w Olsztynie

W dniach 09-11 listopada odbył się w Olsztynie Konkurs Sportowo-Obronny Wojewódzkiego Turnieju z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Liga Obrony Kraju Zarządu Wojewódzkiego.

W drodze eliminacji uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie zostali zakwalifikowani do udziału w tym konkursie. Szkołę reprezentowali: Julia Piasecka, Jakub Boruciński, Igor Grzeszczyk w kategorii szkół podstawowych, jako jedyna drużyna z powiatu gołdapskiego.

Sam udział w zawodach był wyróżnieniem dla uczestników. Zawodnicy musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami. Jako pierwszy odbył się test z wiedzy obejmujący 100-lecie niepodległości, następnie uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych. Były to: bieg na orientację z mapą, rzut granatem oraz konkurencje z udzielania pierwszej pomocy. Zawody zakończyło strzelanie z broni pneumatycznej.

Celem zawodów była nie tylko rywalizacja pomiędzy zawodnikami, ale również ciekawa forma integracji i dobrej sportowej zabawy. Organizatorzy zadbali o zabezpieczenie pobytu wszystkich uczestników oraz stworzenie przyjaznej atmosfery.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Oficjalne wyniki zostaną przesłane do szkół w późniejszym terminie. Opiekunem grupy młodzieży z SP w Grabowie była Agnieszka Pruszyńska.

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78