KSM zaprasza na film „Teraz i zawsze”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii św. Leona i Bonifacego zaprasza na film pt. „Teraz i zawsze”. Zostanie on wyświetlony w kinie „Kultura” w najbliższą środę o godzinie 20.00. Wstęp bezpłatny.

opis filmu

„Teraz i zawsze” to historia Marcina, studenta AWF, który przypadkiem trafia na spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym. Chciałby zdobyć miłość pewnej dziewczyny i tak się dzieje. Nie wie czy to za sprawą grupy Odnowy w Duchu Świętym, czy może czegoś innego? Zaczyna szukać odpowiedzi na to pytanie. Porzuca wszystko, łącznie z ukochaną i postanawia iść do seminarium. Tam zmaga się z wątpliwościami, zastanawia nad podjętymi decyzjami, nad porzuceniem Marty, dezaprobatą rodziców, i jak się okazuje z wcale nie ciepłym a oziębłym otoczeniem seminarium.
„Teraz i zawsze” to film o powołaniu, miłości i wierze. Powołaniu, przychodzącym nagle, do tych którzy się go nie spodziewają. Miłości, która będąc początkowo uczuciem do kobiety, staje się w niezwykły sposób czymś zdecydowanie więcej. Wierze, potrafiącej w swym głębokim wymiarze zmienić całe ludzkie życie.

Wraz z Marcinem, klerykiem a wcześniej studentem AWF, poznajemy hermetyczny świat Seminarium Duchownego. Świat ciszy, modlitwy i pracy. Miejsce, w którym bliskość kobiety jest odległym wspomnieniem lub abstrakcją. Marcin, zanim trafił do Seminarium, chciał być ratownikiem górskim. Zdobywanie kolejnych skalnych ścian okazało się jednak łatwiejsze niż zdobycie uczucia Marty, koleżanki ze studiów.

Wszystko zmieniło się, kiedy prośba złożona podczas przypadkowej obecności Marcina na spotkaniu modlitewnym Wspólnoty Charyzmatycznej, została wysłuchana. Metamorfozę przeszedł również Marcin, który zaczął zadawać sobie nieistniejące dotąd pytania.

Kolejne dni pobytu w starym cysterskim opactwie, zdają się budzić w nim coraz większe wątpliwości. Czy droga na jaka się zdecydował, na pewno jest właściwa? Wszystko utrudnia fakt, że porzucony świat zewnętrzny, nie pozwala łatwo o sobie zapomnieć.

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78