MÓJ ZABYTEK PO RAZ PIĄTY

W sobotę 19 maja w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”, odbyło się podsumowanie organizowanego po raz piąty przez Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich konkursu fotograficznego pn „Mój zabytek”. Jubileuszowe spotkanie miało miejsce w zrewitalizowanym tartaku Raphaelsohnów, gdzie w ramach struktur Miejskiego Ośrodka Kultury funkcjonuje „Muzeum Nowoczesności”, które przygotowało dla swoich gości bogatą ekspozycję prezentującą kilkadziesiąt zagadnień związanych z rozwojem cywilizacyjnym Olsztyna i regionu.

Zgodnie z tradycją uroczystość podsumowania konkursu rozpoczął występ solistów z pracowni wokalnej pałacu, a następnie głos zabrał pomysłodawca i kurator konkursu Pan Bartosz Ordalewski , który reasumując podsumowanie konkursu stwierdził iż nie spodziewał się tak dużego zainteresowania konkursem ze strony młodzieży i prac na tak wysokim poziomie.
W konkursie przyznawana jest nagroda główna w postaci aparatu fotograficznego ufundowanego przez Prezydenta Olsztyna. W tym roku nagrodę tą z rąk Piotra Grzymowicza otrzymała Alicja Krzykwa z Gołdapi, uczestniczka zajęć fotograficznych w gołdapskim Domu Kultury. Alicja pod kierunkiem instruktora stworzyła zestaw prac pt. „Prawidła i kopyta”, który ukazywał niepowtarzalną plastykę starych drewnianych kopyt i prawideł, służących w przedwojennych gołdapskich zakładach obuwniczych do produkcji butów.
Oprócz nagrody głównej przyznawanych jest również 6 równorzędnych wyróżnień. Trzy z nich przypadły młodzieży z pracowni fotografii gołdapskiego Domu Kultury.
Weronika Obara otrzymała wyróżnienie za zestaw prac pt. „Podróż w czasie” a Aleksandra Olbryś również za cykl prac pt. „Zestaw zbożowo-kuchenny”, natomiat Mateusz Świtaj został wyróżniony za fotografię pt. „Lampa naftowa”.
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowana została także fotografia Remigiusza Golubka pt. „Saperka”.
Wszystkie eksponaty znajdują się w Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. Mieczysława Mariana Ratasiewicza w Gołdapi. Bardzo serdecznie dziękujemy opiekunce zbiorów Pani Annie Falińskiej za udostępnienie zabytków oraz pomoc w organizacji sesji fotograficznych.

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78