Lekcje multimedialne w bibliotece

lekcjeDobiegły końca realizowane w Bibliotece Publicznej w Gołdapi lekcje multimedialne dla uczniów klas gimnazjalnych, z wykorzystaniem filmów edukacyjnych dostępnych w dziale zbiorów specjalnych biblioteki. W mijającym roku szkolnym zostało przeprowadzonych 17 zajęć z klasami I-III z gołdapskiego gimnazjum na temat: przemocy, mobbingu w grupach rówieśniczych, palenia papierosów oraz asertywności.

Problemy przedstawione na zajęciach są powszechnym zjawiskiem w polskich szkołach i ważne jest, by nie być na nie obojętnym, co było wielokrotnie podkreślane na lekcjach. Jeśli chodzi o asertywność to jest to umiejętność, której należy uczyć młodych ludzi, by mieli świadomość, że nie muszą się na wszystko godzić, mówili prawdę i robili to, co uważają za słuszne, ale także po to, by umieli wyrażać siebie i swoje uczucia nie krzywdząc przy tym swoich rozmówców, byli świadomi i zdecydowani w podejmowaniu decyzji.

Biblioteka dziękuje za współpracę nauczycielom z gimnazjum, w szczególności Anecie Wojnar-Konopce za zaangażowanie w ustalanie terminów zajęć i zawsze miły kontakt. Kolejne zajęcia już po wakacjach. Wszystkich chętnych zapraszamy. Więcej zdjęć z lekcji i nie tylko znajdziecie państwo na stronie internetowej biblioteki oraz na naszym profilu facebooku.

lekcje

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78