Kompletnie pijany kierował „pożyczonym” motorowerem

Krótkotrwałe użycie pojazdu i kierowanie w stanie nietrzeźwości – za popełnienie tych przestępstw odpowie 34-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym jednośladem, w wyniku czego wywrócił się. O całym zdarzeniu poinformował inny kierowca. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło około godziny 8:00 doszło w Botkunach. Kierowca przejeżdżający przez miejscowość zauważył leżącego na drodze mężczyznę i motorower. Zatrzymał się, aby zobaczyć co się stało i udzielić ewentualnie pomocy. Kiedy zorientował się, że kierujący jednośladem może być pijany i mimo upadku chce podjąć dalszą jazdę, natychmiast poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji Gołdapi. Na miejscu policyjny patrol ustalił, że 34-letni mieszkaniec gminy Gołdap poruszał się motorowerem, który „pożyczył” od swojego kolegi… oczywiście bez jego wiedzy. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu. 34-letni mieszkaniec gminy Gołdap odpowie przed sądem za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2-letnie więzienie. Natomiast w przypadku, gdy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany, za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pijanemu kierowcy grozi także wysoka grzywna oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 10 tys. złotych. Przypominamy, że bez względu na to, czy poruszamy się autem, motocyklem czy motorowerem, to jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem.

Red KPP Gołdap

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78