Gołdapscy saneczkarze wrócili z medalami MP

30 stycznia reprezentacja saneczkarzy województwa warmińsko – mazurskiego, w której skład weszli zawodnicy UKS „Boćwinka” oraz ULKS „Łoś” Gołdap , wyruszyła do Krynicy Zdrój by rywalizować w imprezach najwyższej rangi: XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych ,w tym MP Juniorów, Młodzieżowych MP oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Ciekawą relację przesłali Państwo Bożena i Mariusz Matławscy.

medlae

Po raz pierwszy od kilku lat, zima potraktowała saneczkarzy i organizatorów zdecydowanie przychylniej. Tor saneczkowy na Górze Parkowej był tak dobrze przygotowany, że zawodnicy mieli możliwość odbycia kilku treningów po 3-6 ślizgów w każdym. Również w trakcie rywalizacji tor „sprawił” się bez zarzutów.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i MP Juniorów

Do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w saneczkarstwie na torach lodowych zakwalifikowało się 3 zawodników (z 5 startujących w Eliminacjach), którzy zajęli następujące miejsca:

Mateusz Żakowicz /ULKS „Łoś” Gołdap/ – 3 m-ce w konkurencji jedynek, 1 m-ce w konkurencji dwójek (z W. Chmielewskim MKS Karkonosze) oraz 1 m-ce w drużynie (ULKS „Łoś” Gołdap/MKS Karkonosze);

Michał Matławski /UKS „Boćwinka”/ – 6 m-ce w konkurencji jedynek, 7 m-ce w konkurencji dwójek (z Aleksandrem Greckim ULKS „Łoś” Gołdap);

Tym samym reprezentacja naszego województwa przywiozła 3 medale i satysfakcję z bardzo udanych startów, rywalizacja bowiem była niesamowita. Najpierw w eliminacjach, a następnie w Finale OOM o zakwalifikowaniu się, jak i o zajętym miejscu decydowały dziesiąte sekundy (sumy czasu po dwóch ślizgach).

Wyniki

Jedynki juniorów

1 Sochowicz Mateusz 1996 KS Śnieżka Karpacz DŚL 0:44,261

2 Gumulak Kamil 1996 UKS Tajfun Nowy Sącz MŁP 0:44,843

3 Żakowicz Mateusz 1995 ULKS Łoś Gołdap WM 0:44,853

4 Roczniak Patryk 1995 MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia G. DŚL 0:44,875

5 Chmielewski Wojciech 1995 MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia G. DŚL 0:44,953

6 Matławski Michał 1995 UKS Boćwinka WM 0:45,244

Dwójki juniorów

1 Chmielewski Wojciech 1995 MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia G. DŚL/Żakowicz Mateusz 1995 ULKS Łoś Gołdap WM 0:17,725

2 Sochowicz Mateusz 1996 /Sieniuta Tomasz 1996 KS Śnieżka Karpacz DŚL 0:17,983

3 Gumulak Kamil 1996/Ziarno Patryk 1996 UKS Tajfun Nowy Sącz MŁP 0:18,198

…………………………………………………..

7 Matławski Michał 1995 UKS Boćwinka WM/Grecki Aleksander 1997 ULKS Łoś Gołdap WM 0:19,202

Drużyny juniorzy

Chmielewski Wojciech 1995/Grzybek Klaudia 1997/Chmielewski Wojciech 1995 MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia G.DŚL/Żakowicz Mateusz 1995 ULKS Łoś Gołdap WM 0:53,052

2 Sochowicz Mateusz 1996/Kościelniak Weronika 1996/Sochowicz Mateusz 1996/Sieniuta Tomasz 1996 KS Śnieżka Karpacz DŚL 0:53,745

3 Roczniak Patryk 1995/Biesiadzka Natalia 1995/Roczniak Patryk 1995 /Pukacki Patryk 1996 MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia G. DŚL 0:54,226

Klasyfikacja wojewódzka

1 dolnośląskie 216,5

2 lubuskie 82,32

3 małopolskie 61,34

4 warmińsko-mazurskie 29,5

5 śląskie 10

Klasyfikacja klubowa

1 MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia G. DŚL 123,66

2 KS Śnieżka Karpacz DŚL 92,84

3 UKS Nowiny Wielkie LBU 82,32

3 UKS Tajfun Nowy Sącz MŁP 54,17

5 ULKS Łoś Gołdap WM 24

6 UKS Smyk Bielsko-Biała ŚL 7,5

7 UKS Boćwinka WM 5,5

8 LKS Łęka MŁP 5,17

9 KSS Beskidy Bielsko-Biała ŚL 2,5

10 KS Dunajec Nowy Sącz MŁP 2

Klasyfikacja medalowa

1 dolnośląskie 7 5 3

2 małopolskie 1 3 1

3 warmińsko-mazurskie 1 0 1

3 lubuskie 0 0 3

5 śląskie 0 0 0

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Dzięki sprzyjającym warunkom, 8.02. (niedziela) zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie na torach lodowych – w których nasze województwo reprezentowali trzej zawodnicy ULKS „Łoś” Gołdap, przywożąc do Gołdapi kolejne trzy medale:

Piotr Banach – 2 m-ce w konkurencji jedynek, 3 m-ce w konkurencji drużyn (z Dagmarą Bednarczyk KSS Beskidy B-B) oraz 9 m-ce w konkurencji dwójek z Sebastianem Majewskim;

Bartosz Krupiński – 1 m-ce w konkurencji dwójek (z Januszem Łątką UKS Tajfun Nowy Sącz), 10 m-ce w konkurencji jedynek;

Sebastian Majewski – 8 m-ce w konkurencji jedynek oraz 9 m-ce w konkurencji dwójek z Piotrem Banachem.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Ostatnie rozegrane w niedzielę zawody to rywalizacja najmłodszych grup wiekowych

w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w saneczkarstwie na torach lodowych, w której Gołdap reprezentowało 10 zawodników z klubów UKS „Boćwinka” oraz ULKS „Łoś” Gołdap.

Młodzicy dzielnie rywalizowali z zawodnikami Małopolski i Śląska czego efektem było zdobycie 5 medali!





Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78