Sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty

W listopadzie ubiegłego roku w Gołdapi doszło do kilku kradzieży i kradzieży z włamaniem do jednego z domków jednorodzinnych, w którym trwały prace remontowe. W dwóch przypadkach sprawcy zabrali mienie o łącznej wartości około 3 300 złotych. W wyniku działań policjantów zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty.

Gołdapscy kryminalni prowadzili sprawy kilku kradzieży, do których doszło w listopadzie ubiegłego roku w Gołdapi. Z jednego z domów jednorodzinnych, w którym prowadzono prace remontowe zginęły elektronarzędzia, których wartość oszacowano na 800 złotych. Natomiast na Promenadzie Zdrojowej – nieznany wówczas sprawca – dokonał kradzieży z pojazdów budowlanych paliwa o wartości blisko 800 złotych. W tym samym okresie z jednego z budynków w Gołdapi dokonano kradzieży odkurzacza typu karcher o wartości 700 złotych, natomiast z terenu jednego z miejscowych zakładów sprzętu budowlanego o wartości 1000 złotych.

W wyniku podjętych działań gołdapscy funkcjonariusze ustalili, że tych przestępstw dopuściło się dwóch mężczyzn w wieku 19 i 34 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. 34-latek odpowie za kradzież paliwa i sprzętu budowlanego o wartości blisko 1800 złotych, a 19-latek za kradzież odkurzacza i kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego, skąd ukradł elektronarzędzia o wartości 800 złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności a za kradzież z włamaniem kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Red. KPP Gołdap

 

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78