W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 27 czerwca 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką. Podczas spotkania z czytelnikami pisarka przekonywała że nie należy ukrywać swego talentu. Autorka zadebiutowała mając 18 lat powieścią „Martwe jezioro” opublikowaną przez wydawnictwo Prószyński.
Swój debiut wspomina z dużym poczuciem humoru, gdyż zupełnie nie znała etapów związanych z wydaniem książki. Debiut jak opowiada to nieznana jej wcześniej machina promocji związana z mediami do której nie była przygotowana. Udzielała wywiadów, informacja o pisarce miała odzwierciedlenie w prasie. Medialny rozgłos był dla niej niezwykle krępujący. Miało to jednak pozytywne strony gdyż w ten sposób pokonała związany z nieśmiałością stres. Krytyczne opinie dotyczące jej osoby starała się wykorzystać w swoich książkach wzbogacając swoją bogata wyobraźnię.
Zaowocowało to kolejnymi utworami: kryminałem „Czy ten rudy kot to pies?” (kontynuacja debiutu), „Natalii 5” i „Drugi przekręt Natalii”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13. Powrót”, kryminałem z wątkami okultystycznymi „Lilith” oraz „Cichym wielbicielem”. Książki zyskały uznanie czytelników.
Rudnicka przyznała, że zamiłowanie do wątków kryminalnych odziedziczyła po swojej babci, wielbicielce programów telewizyjnych o tematyce kryminalnej. Pisarka od najmłodszych lat czytywała kryminały, co również nie pozostaje obojętne na wyobraźnię, które inspirują do pisania.
Nastrój pisarki z poczuciem humoru i uśmiechem udzielał się wszystkim słuchaczom. Uczestnicy spotkania chętnie dyskutowali o bohaterach powieści i ich dalszych losach.
Na spotkaniu autorka poruszyła temat stalkingu. Nawiązując do tematu przestrzegała o informacjach, które umieszczane są w Internecie głównie na portalach społecznościowych. Problem związany ze stalkingiem autorka zawarła w powieści „Cichy wielbiciel”. Czytając powieść można dowiedzieć się w jaki sposób reagować jak walczyć gdy spotkamy się z uporczywym nękaniem, prześladowaniem czyli zjawiskiem stalkingu.
W czasie spotkania autorka nawiązała doskonały kontakt z publicznością. Dyskusja i pytania od czytelników jak i ich odczucia po przeczytaniu powieści podkreślają że jest zapotrzebowanie na tego typu literaturę w naszym środowisku lokalnym.
REKLAMA