Senator Małgorzata Kopiczko odwiedziła Gołdap

3 grudnia w Gołdapi odbyło się spotkanie pani senator Małgorzaty Kopiczko z gołdapskimi przedsiębiorcami, którzy swoją działalność prowadzą w gołdapskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uczestniczyli w nim Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto oraz jego zastępca Jacek Morzy.

Jednym z głównych tematów, poruszanych podczas spotkania była zmiana granic strefy uzdrowiskowej „C”, z której niedawno wyłączono teren SSSE. Starania o to trwały ponad rok. Jak podkreślał wiele razy Jacek Morzy, to dzięki senator Małgorzacie Kopiczko udało się w końcu pozytywnie załatwić tę sprawę. Dzięki temu na terenie podstrefy będą mogły powstawać nowe zakłady produkcyjne, a istniejące rozwijać swoją działalność. Oczywiście obiekty będą musiały spełniać wymogi związane z ochroną środowiska.

Poruszano również kwestię planowanych remontów dróg: wojewódzkiej nr 651 oraz krajowej nr 65.

Ponadto uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że przywrócenie połączenia kolejowego do Gołdapi byłoby kamieniem milowym w rozwiązaniu problemów związanych między innymi z transportem towarów, produkowanych przez naszych przedsiębiorców. Małgorzata Kopiczko poinformowała zebranych, że niestety do 2020 roku nie uda się wprowadzić tej inwestycji do budżetu, jednak starania o to z jej strony, a także ze strony gołdapskiego samorządu nie ustaną.

– Nie poddajemy się – stwierdziła senator Kopiczko. – Będziemy próbowawpisać odcinek Gołdap-Olecko do planów rozwoju linii kolejowej na następne lata.Dodatkowo wyraziła nadzieję na współpracę z Gminą Gołdap przy innych projektach realizowanych przez rząd, m.in. Mieszkanie Plus, Senior Plus, Maluch Plus.

Małgorzata Kopiczko korzystając z okazji przekazała na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Leszka Retla gratulacje z okazji niedawno obchodzonego jubileuszu 50-lecia istnienia kierowanej przez niego placówki.

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78