Chciał się „dogadać” – został zatrzymany

Policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali obywatela Litwy, który przekroczył dozwoloną prędkość i w zamian za nie karanie go za to wykroczenie, próbował wręczyć funkcjonariuszom 20 euro. 58-latek został zatrzymany i teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (24 września) kilka minut po 15:00 w Galwieciach, w gminie Gołdap policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej seata Alhambrę, którego kierowca przekroczył prędkość. Mężczyzna w miejscu, gdzie dozwolona maksymalna prędkość wynosiła 50 km/h, jechał 76 km/h.

58-latek od razu przeszedł „do rzeczy”. Policjanci nie zdążyli poinformować go, że za popełnione wykroczenie zostanie ukarany mandatem, gdy ten zaproponował aby „się dogadać”. Obywatel Litwy wręczył mundurowym 20 euro w zamian za odstąpienie od ukarania.

Mundurowi poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem i że za swoje postępowanie może odpowiadać przed sądem. Jednak kierujący nie zareagował i dalej próbował wręczyć banknot funkcjonariuszom. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Red. KPP Gołdap

Fot. pixabay.com

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78